Студия массажа Сергея Дробот

Масаж у Києві від Сергія Дробота

Записатися на якісний професійний масаж за доступною ціною зараз

Що допоможе від болю в спині?

Сильні, пружні м’язи необхідні для підтримки гарного стану спини. Проте занадто виснажливі або надлишкові вправи можуть бути шкідливими для спини, тому ідеальне тренування хребта – це комбінація розтягування, зміцнення і поліпшення аеробних вправ з низькою інтенсивністю. Рух корисний не тільки в профілактиці болю в спині та в лікуванні. Медиками з цієї теми було зроблено висновок про те, що вправи здатні зменшити симптоми і поліпшити фізичне функціонування у пацієнтів з хронічними або рецидивуючими поперековими захворюваннями.

Перелік того, що дійсно може вам допомогти.

– Йога допоможе при болях у спині

Це одна з форм діяльності, яка приносить найкращі результати. Вченими було доведено, що відвідування занять йогою двічі на тиждень може обмежити функціональну інвалідність, інтенсивність болю та депресію в дорослих із хронічним болем у спині в поперековій ділянці, а також зменшує кількість використовуваних ліків.

– Пілатес проти болю в спині

Ця проста система занять все частіше рекомендується для лікування хронічного болю в спині в поперековій ділянці. Як показують дослідження, пілатес може ефективно зменшувати нездужання та покращувати загальний фізичний стан.

– Правильна постава захистить вас від болю в спині

Опорно-руховий апарат страждає особливо внаслідок тривалого сидіння на стільці. Це може збільшити ризик болю і травм. Люди, які залишаються в незручному положенні сидячи довше, ніж півдня, значно вірогідніше, мають болі в спині в ділянці попереку. Неправильна техніка підйому також може бути причиною болю в спині.

– Відмовтеся від куріння сигарет

Схоже, що куріння пов’язане з болями в спині в ділянці попереку. У курців імовірність розвитку хронічної форми цього розладу на 80% вища. Крім того, у них більш ніж удвічі вища ймовірність розвитку болю, навіть такого, що веде до інвалідності! Ще більш тривожно, що вплив тютюнового диму в дитинстві може збільшити ризик виникнення проблем зі спиною в більш пізньому віці. Дослідники припускають, що це може бути пов’язано з його шкідливим впливом на розвиток хребта

Читать также:  Масаж - його користь і шкода

– Тримайте вагу під контролем

Надмірна вага означає додаткове навантаження на хребет і навантаження на м’язи спини. Високий ІМТ достовірно пов’язаний зі збільшенням частоти болю в попереку, особливо у жінок.

– Стоп стрес

Виявляється, що ймовірність нового нападу болю в нижній частині спини вища серед людей, які досягли найвищих балів в анкеті щодо стресу та емоційних страждань. Психологічні чинники також пов’язані з появою гострого болю в попереку в поперековій ділянці за хронічної форми.

– Масаж від болю в спині

Терапевтичний масаж корисний під час лікування хронічного болю в спині в поперековій ділянці, особливо в поєднанні з фізичними вправами. Одне з досліджень показало, що переваги від його застосування все ще було видно протягом 9-10 місяців після закінчення терапії.

– Електротерапія для полегшення болю в спині

Найпоширенішим методом цього типу, який використовують у разі хронічного болю, є черезшкірна електрична стимуляція нервів (ЧЕНС) із використанням змінних струмів із різними параметрами. Інший тип електротерапії – це діадинамічні струми, описані Бернардом. Механізм їхньої роботи складний, але він охоплює модуляцію передавання інформації про біль на рівні ядра і постстимулювальні реакції на рівні центральної системи. Їх зазвичай використовують у разі ішіасу, мігрені та посттравматичних набряків. Ефективність методів електротерапії підтверджена численними дослідженнями. Стимуляція ЧЕНС зменшує біль у 68% пацієнтів, і під час лікування дископатії як ЧЕНС, так і діадинамічний анальгетик виконують зіставний ступінь аналгезії та покращують самопочуття.

– Гіпнотерапія подолає біль у спині

Незліченні дослідження показують, що гіпноз є ефективною терапією для низки хронічних хворобливих захворювань.

– Вібротерапія ефективна при болях у спині

Місцеві вібрації м’язів призводять до значного поліпшення нервово-м’язового контролю тулуба в людей із хронічним болем у спині в поперековій ділянці, а стимуляція м’язів під час вправ впливає на моторну адаптацію і може використовуватися для лікування болю в спині. Зі свого боку, тримісячний цикл вібротерапії може зменшити хронічний біль у спині. Під час лікування хронічного болю в попереково-крижовій ділянці було показано, що класичний масаж у поєднанні з вібромасажем тригерних точок є ефективною методикою, що дає змогу домогтися полегшення симптомів болю в спині за відносно короткий час.

Читать также:  Антицелюлітний масаж

– Сонце лікує біль у спині

Нестача вітаміну D може сприяти виникненню хронічного кістково-м’язового болю, зокрема в поперековій ділянці. В одному з досліджень брали участь пацієнти з хронічними, неспецифічними (без видимої причини) болями в спині в поперековій ділянці. У 83% з них були надзвичайно низькі рівні вітаміну D. Однак після приймання добавок спостерігалося значне клінічне поліпшення у всіх пацієнтів із початковим низьким рівнем цього сонячного вітаміну.

– Вітаміни групи В від болю в спині

Комбінація вітамінів B 1, B 6 і B 12, які приймають двічі на день у дозах 50 мг, 50 мг і 1 мг відповідно, з популярним нестероїдним протизапальним лікарським засобом (НПЗП) диклофенаком (50 мг двічі на день), була ефективною для полегшення болю в спині.

– Кора білої верби принесе полегшення при болях у спині

З хімічної точки зору вона схожа на аспірин і, схоже, забезпечує короткочасне полегшення болю в спині в поперековій ділянці. У дослідженнях використовували добові дози, які були стандартизовані і містили 120 або 240 мг саліцину – активної речовини, що має протизапальні властивості.